Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Hizmet bölgelerimiz

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

ARÇELİK KLİMA YETKİLİ SERVİSİ

Anasayfa > Hizmet bölgelerimiz

Hem yaz hem de kış aylarında aktif olarak kullanılan klimaların bakımı sağlığımız ve rahatımız açısından büyük önem arz ediyor. Satın alırken yüksek maliyetler ödenen bu cihazların ilk günkü performansta çalışabilmesi için bakımlarının yapılması gerekiyor. Klimalar kullandıkça kirlenen, yorulan ve bakıma ihtiyaç duyan mekanik bir sisteme sahiptir. Eğer periyodik bakımları düzenli yapılmazsa zamanla işlevinde aksaklıklar meydana gelir ve faydadan çok zarar verir. Klima bakımı ve onarımı için işinde profesyonel olarak çalışan bir servise ihtiyacınız vardır. Firmamız alanında uzman klima ustalarıyla her marka klimanın bakımını profesyonel olarak yapıyor.

Klima Bakımının Faydaları

Kışın ısınmayı yazın da serinlemeyi sağlayan klimalar ev, iş yeri ve ofis başta olmak üzere birçok alanda aktif olarak kullanılıyor. Bu yüzden bakımı, temizliği ve onarımı titizlikle yapılmalıdır. Ayrıca düzenli olarak yapılan klima bakımının birçok faydası da söz konusudur.

Klima bakımının faydaları şu şekildedir;

- Klimanın ömrü uzar

- Hastalık riskini elimine eder

- Enerji tasarrufu sağlar

- Arıza oluşmasını önler

- Performansı artırır

Klima bakımının en temel faydası cihazın verimliliğini artırmaktır. Bakımları uzman kişiler tarafından yapılmayan klimalar sağlık açısından da risk teşkil eder. Zamanla içinde toz birikir ve hızla bakteri üremeye başalar. Klima çalışırken içerisindeki bu bakterileri yaşam alanına aktarır ve astım gibi hastalıklara neden olur.

Klima Bakımının Önemi

Mekanik kısımların kontrol edilmesi, temizlik ve yerinde müdahaleler yaparak klimadan uzun yıllar verim almak mümkündür. Arızaların tespiti, henüz ilerlemeden tamir edilmesi ancak işinin ehli bir servis tarafından yapılabilir. Ayrıca performansı artırılan cihazlar daha az elektrik harcar ve ekonomik açıdan bütçenizi zorlamaz. Fakat yarım yamalak yapılan bakımlar daha çok arızaya neden olabilir. Servis ustasının ürün konusunda yeterli bilgiye sahip olması son derece önemlidir. Bakım için kullanılan malzemelerin kaliteli ve tam olması iyi bir bakımın temel unsurlarıdır. Firmamız işini büyük bir özveri ve disiplinle yaparak çözüm odaklı faaliyet yürütüyor. Markası ve modeli ne olursa olsun her klimanın bakım ve onarımı için firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Kimler Klima Bakımı Yapabilir

Klima bakımı sertifika sahibi, işinde uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Evde klima bakımını kendiniz yapmaya çalışırsanız bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Aynı şekilde kaliteli hizmet vermeyen firmalar aracılığıyla yapılan bakımlar da uzun ömürlü olmayacaktır. Kısa süreliğine sorun çözülmüş gibi görünse de 1-2 hafta sonra tekrar klimanızdan yana sorun yaşayabilirsiniz. Ama doğru bir servisten hizmet alırsanız bir sonraki bakım tarihine kadar cihazdan yüksek bir randıman elde edebilirsiniz. Tam donanımlı personel ve gerekli ekipmanlarla çalışan firmamız bu konuda size gereken desteği sağlayabilir.

Klima Bakım Aşamaları 

Klima bakımı ustalık isteyen aşamalardan oluşuyor. Her bir aşamanın eksiksiz ve kusursuz olarak tamamlanması gerekir. Eksik yapılan klima bakımı faydadan çok zarar sağlayacaktır.

Klima bakımının aşamaları şu şekildedir;

  1. Ölçüm ve tespitler yapılır.
  2. Elektrik bağlantılarının kontrolü sağlanır.
  3. Ön filtre temizlenir, gerekirse değiştirilir.
  4. Pervaneler ve fan temizlenir.
  5. İç tesisat bağlantıları kontrol edilir.
  6. Isı verimliliği için gerekli ayarlamalar yapılır.
  7. Boru hattında kaçak, yıpranma ve ezilme olup olmadığı kontrol edilir.
  8. Ses ölçümü ve gerekli ayarlamalar yapılır.

Bütün aşamaları tamamladıktan sonra test çalışması yaparak son kontrolleri sağlıyoruz. Klima bakımı düzenli olarak yılda 2 kere yapılmalıdır. Eğer klima çok sık kullanılıyorsa bu dört ayda bir de bakım yapılabilir. Servis olarak uzman ve güler yüzlü kadromuzla tüm şartları yerine getirip, bakım hizmeti veriyoruz.

Kartla ödeme imkanı
Kartla Ödeme İmkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı Servis Hizmeti
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek Hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

HİZMET BÖLGELERİMİZ