Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Hizmet bölgelerimiz

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

ARÇELİK KLİMA YETKİLİ SERVİSİ

Anasayfa > Hizmet bölgelerimiz

Çok sayıda çalışanın bulunduğu fabrikalar, hastaneler, okullar ve alışveriş merkezleri gibi yerlerde, soğutma ihtiyacının karşılanabilmesi için chiller soğutma sistemleri tercih edilmektedir. Firmamız, chiller montajı işlemlerini, hazırlanan projeye uygun olarak belirli kurallar çerçevesinde yapmaktadır. Soğutma sisteminin yüksek performansta çalışması, yüksek verimlilik sağlayabilmesi için montaj işlemlerinin hatasız yapılması gerekiyor. Yanlış montajların oluşturacağı sorunları biliyor ve uzman ekiplerimiz ile montaj işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Chiller Montaj İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Chiller hava soğutmalı ya da su soğutmalı sistemlerin, kullanım yerine montajından önce neler yapılacağının belirlenmesi ve montaj kurallarının uygulanması gerekiyor. Montaj kuralları olarak belirlenen ve dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır.

  • Chiller soğutma sisteminin montajının yapılacağı yerin belirlenmesi,
  • Kurulum için gerekli izin ve onayların alınması,
  • Montaj projelendirme işlemlerinin yapılması,
  • Montaj işlemlerine başlamadan önce bu hususlara dikkat ediyor ve gerekli izinler alındıktan ve proje hazırlandıktan sonra işlemlere başlıyoruz.

Chiller Montaj Proje Aşaması

Chiller soğutma sistemleri montaj işlemlerinde, proje aşamalarının adım adım uygulanması önemlidir. Sektörde vermiş olduğumuz servis hizmetlerinin bizlere kazandırmış olduğu tecrübe ve bilgi birikimi ile tüm işleri montaj kurallarına uygun yapıyoruz. Projenin uygulanabilmesi ve montaj işlemlerinin yapılabilmesi için binanın yapısına göre çeşitli kurumlardan izin alınması gerekiyor. İzin işlemlerinden sonra bina yapısına uygun montaj krokisi çizilir ve kullanılacak ekipman türleri belirlenerek, işlemlere başlanır.

Chiller Montaj Yerinin Hazırlanması

Chiller ürünlerinin montaj kuralları ve projeleri belirlenirken, ilk olarak makine dairesinin yerinin ve özelliklerinin belirlemesi gerekiyor. Arkom Teknik, tüm proje aşamalarında destek hizmeti sunmakta ve makine dairesi için nelerin gerekli olduğunu belirtmektedir. Soğutma sistemlerinde kullanılan soğutucu akışkan miktarı ve kullanım hacimlerinin belirlenmesi, kompresör ölçüleri, kapı ve pencere ölçüleri belirlenmelidir. Sistemin verimli çalışabilmesi için belirlenen standartlara uygun hazırlıklar yapılmalıdır.

Chiller  Boru İzolasyon İşlemleri

Chiller grubu ürünlerin montajı sırasında, titreşim ve ses oluşumuna karşı izolasyon işlemleri de yapılmalıdır. Montaj işlemlerini yaparken, izolasyonu da birlikte yapıyoruz. Soğutma sistemleri çalışmaya başladığında, pompalarda meydana gelecek titreşim, gürültünün oluşmasına neden olacak, bina içerisinde rahatsızlık oluşturacaktır. Ayrıca, kış aylarında, sistemde kullanılan su ve yağın donmaması, akışkanlık özelliğinin korunabilmesi için montaj sırasında çeşitli izolasyonların kullanılması gerekiyor. Firmamız, tüm montaj işlem aşamalarını, profesyonel olarak tamamlamakta ve hatasız kurulumlar yapmaktadır.

Kartla ödeme imkanı
Kartla Ödeme İmkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı Servis Hizmeti
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek Hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

HİZMET BÖLGELERİMİZ