Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Hizmet bölgelerimiz

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

ARÇELİK KLİMA YETKİLİ SERVİSİ

Anasayfa > Hizmet bölgelerimiz

Yaşam alanlarında, hava kalitesini sağlayabilmek ve en iyi iklimlendirme sistemlerinin kullanılabilmesi için profesyonel servis hizmeti alınmalıdır. Vrf servisi olarak, klima montajında her türü arıza tamirine kadar güvenilir hizmetler sunuyoruz. Yaz ve kış aylarında sorun yaşamamanız için vrf klimalarınızın her türlü bakımlarını yapıyor, oluşabilecek arıza türlerini engellemeye çalışıyoruz. Sektörde edinmiş olduğumuz deneyimler ile her türlü bakım ve tamir hizmetlerini profesyonel olarak sunuyoruz.

VRF Klima Arıza Kodları

Vrf klima cihazları, üretici firmalar tarafından, arıza kodları belirlenerek üretilmektedir. Çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelen arızalar, klima dijital ekranında, hata kodu ile kullanıcıya gösterilmektedir. Vrf tamiri için servis talebinde bulunan müşterilerimizden öncelikle ekranda gösterilen arıza kodunu soruyoruz. Her arıza kodu yaşanılan sorunun türünü belirtmekte ve yapılacak işlemleri kolaylaştırmaktadır. Vrf klimalarda arıza kodları, E1, E2, E3, E6, E7, P1, P4, PA, P6, P8, EO, UP olarak belirlenmiştir. Servis talebinden önce arıza kodlarının kontrol edilmesi gerekiyor.

Vrf Klima Sorunlarının Çözümü

Vrf klima servisi olarak, arıza kodlarına göre tamir çözümleri oluşturuyor, arıza olmasa bile periyodik bakımlar yapıyoruz. Vrf klimalarda meydana gelen arızaların çözümü için şu işlemleri yapıyoruz.

  • Klima çalışırken, basınç değeri ölçümü,
  • Kompresör sargı direncinin belirlenen sınırda olup olmadığı,
  • İç ünite ile dış ünite arası bağlantı kablolarının kontrolü,
  • Arıza kodunun arıza tanımlarının kontrol edilmesi,

Tamir işlemlerinde, yapacağım işlemleri sorunların türlerine göre belirliyor ve belirli bir sıralama ile yapıyoruz.

Servis Çağırma

Vrf klimaların dijital ekranlarında, arıza kodları herhangi bir zamanda görülmeye başlanabilecektir. Herhangi bir arıza kodunu gördüğünüzde, servis numaralarımızı arayarak arıza türü hakkında bilgi alabilirsiniz. Ekiplerimiz, telefonda bazı ayarları yaptırarak, arıza kodunun düzelmesini sağlayabilmektedir. Büyük arıza türlerine müdahale edebilmek için servislerimiz her zaman hazır beklemektedir. Klimada arıza kodu görüldüğünde klima çalışmaya devam ediyor olsa bile hemen servis çağırmalısınız.

Yedek Parça Değişimi

Vrf klimalar, elektronik cihazlardır ve zamanla bazı parçaları eskiyecek ve arızalara neden olabilecektir. Servisimiz, vrf klima modelleri için tamir işlemlerini yaparken, markaya göre orijinal yedek parçalar kullanmaktadır. Servisimiz, geniş yedek parça stokuna sahiptir ve talep edilen tamir işlemlerini en kısa sürede yapabilmektedir. Yedek parça değişimlerinde, marka ve modele göre uygun fiyatlı seçenekler sunuyoruz. 

Kartla ödeme imkanı
Kartla Ödeme İmkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı servis hizmeti
Hızlı Servis Hizmeti
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek hattı
Destek Hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

HİZMET BÖLGELERİMİZ